Horoskop dzienny. Aktualny horoskop na każdy dzień


 

                       

 

Horoskop Partnerski 2014

Pani Baran będzie w tym roku bardzo prawdomówna względem partnera. Będzie pełna optymizmu i nie będzie widzieć przeszkód w związku. Ukochany jednak musi uważać, bo jeśli będzie bierny w związku

#242924

Horoskop 2014

Barany w tym roku będą jak zwykle rozumni, śmiali, energiczni, ambitni. Będą posiadać wszystkie przymioty, by pokonać wszelkie trudności. Jedyny problem jaki może się ukazać jest niedostrzeganie spraw takimi jakie

#242924

Horoskop miłosny 2014

Związek- Byki w tym roku będą miały wiele szczęścia w miłości. Wiele Byków zwiąże się na stałe z partnerem. Wiele z nich będzie brało śluby, i przeżywało wielkie uroczystości.

#242924

Horoskop Chiński

Astrologia chińska jest o wiele głębsza, niżby się zdawało na pierwszy rzut oka. W starożytnych Chinach rok zaczynał się od nowiu przypadającego pod koniec stycznia lub początkiem lutego.

#242924

Horoskop zawodowy

Urodzeni pod tym znakiem wybijają się w każdej pracy, w której mogą przewodzić, organizować czy planować. Dlatego też dobrze wypadają jako odkrywcy, pionierzy, przywódcy, żołnierze, dyrektorzy, przywódcy polityczni, chirurdzy

#242924

Horoskop zdrowia

Bliźnięta rządzą ramionami, rękami i płucami. Ich problemy to zaburzenia i wypadki związane z tymi właśnie częściami ciała.Są one tez podatne na załamania nerwowe, zapalenie nerwu, przemęczenie psychiczne i silną

#242924

Horoskop Finansowy

Znaki żeńskie i męskie różnią się diametralnie stosunkiem do spraw materialnych. Znaki męskie mają większą skłonność do wydawania pieniędzy, pieniędzy żeńskie do oszczędzania. Występują jednak pewne różnice w niektórych znakach.

#242924

Horoskop uwodzenia

Jesteś kobietą, i chcesz zdobyć serce mężczyzny ze znaku Barana? Nie możesz okazywać jak bardzo on Cię intryguje. Otocz się aurą tajemniczości, spróbuj wzbudzić jego ciekawość, bądź raz nieprzystępna, kiedy

#242924

Horoskop zmysłów

Nie należy do grona doświadczonych amatorów pikantnych igraszek i nie warto spodziewać się po nim cudów. Żyje w ciągłym pośpiechu, wiec i rozkosz chciałby osiągnąć możliwie najszybciej

#242924
thumbnailthumbnailthumbnailthumbnailthumbnailthumbnailthumbnailthumbnailthumbnail
Reklama

Horoskop marzeń

Wykonanie:

Zodiak

Twój Znak Zodiaku
 

Dziś wszystko co zaplanowałeś wczoraj sie uda. Możliwe ,że spotkasz przez przypadek byłą miłość lub sympatie gdzieś na ulicy lub w sklepie. W pracy sielanka i nic nie robienie, dziś możesz ostro poleniuchować. Kawa pomoże Ci szybciej śmigać po rozrywkowych stronach internetowych. Poczytaj sobie na naszym portalu inne Twoje horoskopy:)

Horoskop Horoskop Chiński

 

 wrozbyandrzejkowe

Reklama

Horoskop Chiński w dziennyhoroskop.pl

Horoskop chiński

Ocena użytkowników: / 224
SłabyŚwietny 
Horoskop chiński 5.0 out of 5 based on 224 votes.

Chińczycy chcieli pogłębić znajomość ludzkiej natury i charakteru znaków astrologicznych. Zaczęli łączyć system znaków słonecznych z innymi systemami.

Astrologia chińska jest o wiele głębsza, niżby się zdawało na pierwszy rzut oka. W starożytnych Chinach rok zaczynał się od nowiu przypadającego pod koniec stycznia lub początkiem lutego. Ich system astrologii jest oparty na kalendarzu księżycowym i ma dwanaście znaków zodiaku.

Każdemu znakowi przypisane jest zwierzę. Uważa się, że konstrukcja ta wywodzi się od dwunastoletniego cyklu Jowisza.

 

Legenda mówi, że chińskie znaki zodiaku otrzymały nazwy zwierząt od Buddy, który zanim opuścił ziemię, zaprosił wszystkie zwierzęta świata na przyjęcie. Przyszło jednak tylko dwanaście, i w zamian za to Budda obiecał każdemu z nich jeden zodiak, nad którym miały panować cały rok w takiej kolejności, w jakiej się zjawiły.

 

Kolejność znaków w astrologii chińskiej jest następująca- Szczur, Wół, Tygrys, Królik, Smok, Wąż, Koń, Koza, Małpa, Kogut, Pies i Świnia.

Czasami znak Kozy określa się także jako znak Owcy czy Barana, znak Królika jako Zająca czy Kota, Kogut jako Kurczak, Wół bywa Bawołem, a Świnia Dzikiem.

 

Astrologia Chińska ma wiele wspólnego z filozofią Taoizmu. Tao po chińsku oznacza drogę. Symbole yin i yang wzajemnie się dopełniają. To wszystko wzbogaca się o właściwości jednego z pięciu żywiołów.

żywiołów kalendarzu chińskim żywioły następują kolejno po sobie w dwuletnich cyklach rządów Ognia, Ziemi, Metalu, Wody i Drewna. Każdy z tych żywiołów ma innych charakter, wpływający na naturę znaku zwierzęcego.

 

Astrologia chińska wyróżnia również 12 pór, które odpowiadają 12 miesiącom. Mają one wpływ na życie uczuciowe, aby sprawdzić, czy inny znak harmonizuje z twoim, trzeba znać znak pory, swojej i partnera.

 

Znak zachodni      Znak zwierzęcy

 

Strzelec                Szczur

Koziorożec            Wół

Wodnik                 Tygrys

Ryby                     Królik

Baran                    Smok

Byk                       Wąż

Bliźnięta                Koń

Rak                       Koza

Lew                      Małpa

Panna                   Kogut

Waga                    Pies

Skorpion               Świnia

 

Również w astrologii chińskiej istnieje coś takiego jak ascendent. W astrologii tej ascendent oddziałuje na osobowość, sprawiając, że ludzie urodzeni w jednym roku różnią się miedzy sobą.

Ascendent chiński zmienia się co dwie godziny.

Godzina urodzenia            Znak

23-1                               Szczur

1-3                                 Wół

3-5                                 Tygrys

5-7                                 Królik

7-9                                 Smok

9-11                               Wąż

11-13                             Koń

13-15                             Koza

15-17                             Małpa

17-19                             Kogut

19-21                             Pies

21-23                             Świnia

 

Szczur- ma sporo wdzięku i sprawia wrażenie opanowanych i nader spokojnych.

Łatwo jest rozgniewać szczura, ale umie być skryty i nie okazywać uczuć. Szczur jest zapobiegliwy, potrafią zarabiać i oszczędzać. Zakochany szczur jest w stanie wszystko zrobić dla miłości. Powinien wystrzegać się nieodwzajemnionej miłości.

 

Wół – jest uparty i przywiązany do swoich racji. Jest zarazem łagodny i wyrozumiały. Umie pomagać innym w rozwijaniu umiejętności. Może być świetnym politykiem i mówcą. W miłości czasami Woły są zbyt zimne i powściągliwe. Wół łatwo wpada w gniew, dlatego musi nauczyć się cierpliwości i opanowania.

 

Tygrys – Tygrys osiąga sukces i często przypisuje się mu większe zasługi, niżby się mu należało. Problemem dla Tygrysa, jest jednak niezdolność podejmowania szybko decyzji. Jest bardzo kompetentny, nieufny i czasami samolubny.

Potrafi kochać i stara się chronić swoje ognisko domowe.

 

Królik- jest uczciwy, solidny i godny zaufania. Nie lubi kłótni, ale kiedy wpada w gniew nie żartuje. Królik ma dobrze wykształconą intuicję, choć nie zawsze ma wielką wiedzę o życiu i świecie. Czasami Króliki zamykają się w sobie i mają skłonność do obojętności i melancholii.

 

Smok – Jest to szczęśliwy znak. Smok jest silny, energiczny i odważny. Mają zazwyczaj dużo pieniędzy, posiadają wiele zaszczytów i mają łatwiej niż inni. Nie starają się szybko brać ślubu czy wchodzić w poważniejsze związki. Są indywidualistami.

 

Wąż- Znak ten jest próżny i czasami bardzo wyniosły. Jest wielkim myślicielem i woli sam do wszystkiego dochodzić. Nie znosi przegranej gdyż czuje się wtedy jak głupiec. Jest ostrożny w sprawach finansowych, i rzadko brakuje mu pieniędzy.

 

Koń- jest energiczny, niezmordowany, uwielbia podróże, ruch. Jest dobrym przyjacielem i towarzyszem zabaw. W głębi duszy kryją się jednak pokłady niepewności i braku wiary w siebie. Potrafią zakochać się namiętnie, niestety niekiedy w niewłaściwej osobie. Dobrze gospodarują pieniędzmi i są bardzo pracowite.

 

Koza – jest bardzo twórcza, ma naturę artystyczną, może popadać w depresje, zrodzone z jej niepewności. Zwykle koza ma dobre życie i miły dom. Z natury jest wyrafinowana, elegancka i namiętna, dlatego też świetnie sprawdza się w małżeństwie.

 

Małpa – jest sprytna szczególnie w interesach, zwykle odnosi sukcesy i podejmuje trafne decyzje oparte na prawdziwie zdrowym rozsądku. Czasami małpy są gadatliwe, czasami nudne. W małżeństwie są lojalne i kochające.

 

Kogut- jest ekscentryczny, nieskłonny do ryzyka. Koguty bywają pracoholikami, często wolą pracować jako wolni strzelcy, ponieważ nie mają zaufania do innych.

Czasami biorą na siebie więcej niż mogą udźwignąć. Są dowcipne, zabawne, mają wiele znajomych, ale z przyjaźniami mają problem. Bywają samolubnymi samotnikami.

 

Pies- jest wierny i lojalny, pracowity i prawy. Potrafi dochować tajemnicy, jest świetnym przyjacielem. Nie znoszą niesprawiedliwości i angażuje się w dobre sprawy. Bywa czasami jednak egoistycznie nastawiony do świata. Ma w sobie czasami tez sarkazm i malkontenctwo.

 

Świnia- jest sumiennym pracownikiem, odważnym i uczciwym w stosunku do innych. Jest chętna do współpracy i świetnie radzi sobie w zespole. Umie realizować swoje wysokie aspiracje. Są pełne rezerwy, raczej nieśmiałe i kłopoty zachowują dla siebie. Są lojalne i kochające w rodzinie. 

Dzienny tarot

 

Ta karta określa też:
- macierzyństwo i poczucie bezpieczeństwa
- płodność, seks
- liczne zmiany, często korzystne
- konkretyzacja planów
- liczne krótkotrwałe zmiany miejsca pobytu
- kobieta z otoczenia pytającego
- jasne spojrzenie na problem
- podjęcie akcji
- świadoma zmysłowość
- luksusowe życie
- chęć posiadania domu, dzieci, męża.
 


Osoba – matka, siostra, żona, córka, kochanka, dama
Nauka - Kosmetologia, dermatologia, fryzjerstwo
Praca – spełnienie w pracy
Miłość - chęć posiadania domu, rodziny, stabilizacja uczuciowa

 

 

Sprawdź swój znak zodiaku
Rok
Miesiąc
Dzień
Znak słońca:
Chiński znak:


 

Horoskop Aztecki - Aztekowie również zajmowali się Astrologią oraz badaniem losów ludzkich. Wg badaczy kultur Aztekowie znali zasady stawiania horoskopów już na pół wieku przed odkryciem Ameryki. Prognozy Azteków odznaczały się precyzyjnością w porównaniu do tych, jakie układano w tym czasie w Europie. Prognozy dotyczyły urodzonych w danym roku, w okresach dziesięciodniowych, gdyż tyle mniej więcej obejmował dany znak tego Zodiaku. Kalendarz aztecki był dość skomplikowany, ale dużo dokładniejszy od obecnego. Rok dzielił się na 18 miesięcy po 20 dni oraz 5 dni, uważanych za dni feralne. Rok w kalendarzu azteckim w cyklu 4 letnim liczył 365,25 dnia.

Znaki Zodiaku dzielimy na żywioły, rodzaje, jakości. Wyróżniamy cztery żywioły- Powietrza, Ognia, Wody i Ziemi. Do każdego z tych żywiołów zaliczamy trzy znaki zodiakalne. Każdy z trzech znaków, należących do określonego żywiołu, jest oddalony od pozostałych o 120 stopni i tworzą miedzy sobą kształt trójkąta, albo trygonu, dlatego też często w astrologii można spotkać określenie trygonu, czyli żywiołu. Znaki Zodiaku dzielimy na dwa rodzaje- męskie, czyli aktywne, pozytywne, Yang- oraz żeńskie, czyli negatywne, pasywne związane z pierwiastkiem Yin.